Přijímací zkoušky na střední školy

Průměrné výsledky studentů v jednotných přijímacích zkouškách na střední školy se oproti loňsku zhoršily. A to jak u uchazečů o čtyřleté obory, tak u zájemců o víceletá gymnázia .

Studenti hlásící se na čtyřleté obory dosáhli průměrné úspěšnosti v matematice 39,4 procenta, v češtině 57,2 procenta, což je pokles pouze o 0,8 procenta oproti loňskému roku.

Žáci pátých tříd, kteří se hlásili do víceletých gymnázií, dosáhli v matematice průměrné úspěšnosti 42,9 procent. To je o 11,3 procentního bodu méně než loni.

„Testovaní někdy vykazují až absurdní neznalost matematických operací,“ upozornil ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Jiří Zíka. Zároveň dodal, že pro lepší rozlišení výborných žáků letos společnost přidala navíc jednu matematickou úlohu. Meziroční rozdíly tak podle něj způsobilo i nastavením testů.

Kolik bodů stačí k přijetí, rozhoduje ředitel

Masarykova střední škola chemická v Praze se ověřování přijímacích zkoušek od Cermatu účastnila již podruhé. Srovnání ale není snadné. „Někteří učitelé říkali, že to letos to bylo těžší, jiní s nimi nesouhlasili, takže se to dá těžko posoudit,“ uvedl ředitel školy Jiří Zajíček k obtížnosti testů.

Ministryně školství Kateřina Valachová oznámila, že přijímací zkoušky proběhly bez problémů a jsou připravené na příští rok,tj. 2016, kdy se už na všech středních školách s maturitou budou skládat povinně. „Věřím, že jednotně přijímačky tak, jak byly zvládnuté, budou úspěšné i do budoucna a nestanou se strašákem,“ uvedla Valachová na páteční tiskové konferenci.

Umožněte proto svým dětem, aby byly minimálně krok i více dopředu oproti ostatním. Jak? Dovíte se více na stránkách www.jitkazielinova.cz. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.